امروز روز وفات خانم حضرت معصومه سلام الله عليها می باشد.خانم مجلله ای که ميرزای قمی در عالم رويا به آن عالم فرمود من ميرزای قمی همه اهل قم را شفاعت می کنم و حضرت معصومه سلام الله عليها همه عالم را شفاعت می کند.

خواهر آقا علی بن موسی الرضا عليه السلام که به شوق زيارت برادر از مدينه به سمت طوس حرکت کرد ولی موفق به زيارت برادر نشدو در راه به بيماری مبتلا شد.  اهل قم بسيار بی بی را تکريم و احترام نمودند و استقبال شايانی از کريمه اهلبيت انجام دادند.چرا که خواهر امامشان شهرشان را متبرک نموده بود.مورخان می گويند بعد از رحلت خانم زمانی که می خواستند پيکر مطهر بی بی را دفن کنند آقا علی بن موسی الرضا حاضر شد و خواهر گراميش را با دستان خود به خاک سپرد.

مرثيه ای در رسای بی بی

يک خواهر و برادر هم در تاريخ حکايتی دارند. خواهر چهل منزل سر برادر را زيارت می کرد . سری که از پيکر مطهر برادر فرسنگها فاصله داشت.از اين خواهر نيز کوفيان و شاميان استقبال کردند.از روی بام ها با سنگ به استقبال بی بی آمدند.با تازيانه بی بی را تکريم کردند و با شتر بی جهاز شانش را رعايت نمودند.

علی لعنت الله علی القوم الظالمين

/ 4 نظر / 19 بازدید
رضا

سلام. خسته نباشی. جالب بود. اگر وقت کردی به وبلاگ من هر سری بزن. آنجا هم چیزهائی خوبی پیدا می شود خصوصا درباره اسلام. یا علی.

ای بابا اسم می خوای چیکار

ای کاش خانم معصومه ما رو هم جزو نوکرای برادرشون امام رضا(ع) حساب کنن. چون اونوقت دیگه همه چیز حله.

ye doost

mansour ma ram doa kon