حقيقت بسم الله از زبان حاج اسماعیل دولابی

از حضرت امير عليه السلام نقل شده است که هر جا بسم الله بگويند و صلوات بفرستند- يعنی بگويند بسم الله الرحمن الرحيم و صلی الله علی محمد و آل محمد-خداوند ملکی می فرستد که درآن مجلس غيبت نمی شود.

من به اين حديث احتياج داشتم که خدا آن را رساند،‌ زيرا در اکثر مجالس،‌ روضه ها و مساجد وقتی نگاه می کنيد می بينيد غيبت وجود دارد . غيبت چند جور است. يک وقت غيبت از برادر ايمانی است. يک وقت هم هست که گوينده از امامش غائب است و حرف ميزند. اين هم غيبت است. تو که امامت را نديده ای چرا حرف ميزني؟ غيبت خواص اين است. غيبت عوام اين است که پشت سر مردم حرفی بزنند که خوششان نيايد. وقتی امام آدم غائب است چه؟ آيا اين غيبت نيست که حرف بزند؟ اين هم يک نوع غيبت است که دهان و زبان خواص را می بندد.وقتی اين معنا پياده شود ديگر کسی حرف نمی زند. برای خاصها غيبت اين جوراست. علما و روحانيون که روز و شبشان را در دين خدا زحمت ميکشند خواص ملتند. راهنمايند به سوی خدا و حجت و عزيز خدا و به سوی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشريف. اينها هم نبايد غيبت کنند. غيبت اينها مال خودشان است.  حسابشان هم باخودشان است. با من وشما نيست. خواستم بگويم غيبت چند قسم است.

کسی هست که اورا ملاقات کرده است. برای اوديگر غيبت نيست،‌ هرچه بگويد،‌ هرجا برود ،‌هرچه بکند و هرحرفی بزند. مگر امامان ما عليهم السلام هم غيبت ميکنند؟ آنها هرکاری بکنند زيبا از آب در می آيد. جوانی مادرش کولش بود و ميرفت. پيامبر صلی الله عليه و آله فرمود چرا نمی گذاری خودش راه برود؟ گفت نمی تواند. به هيچ کار نمی رسم. خسته شده ام،‌به نمازم نمی رسم. حضرت فرمود شوهرش بده.

گفت: چی ! اورا شوهر بدهم؟ زن خوشش آمد. گفت تو بهتر ميدانی يا پيامبر صلی الله عليه و آله. منظور اين است که بزرگان وقتی حرفی ميزنند آن درست است و قشنگ از آب در می آيد.

خداوند انشاءالله مارا از غيبت نجات دهد،‌ چه در دنيا و چه درآخرت. چه در امور اخروی و چه در امور دنيا و طبيعت. طبيعت مال مردم معمولی است. امور اخروی مربوط پيامبر صلی الله عليه وآله وامام عليه السلام است. کلمات مال آنهاست. ما اهل آن نيستيم.مگر آنکه يا غافل باشيم و حاليمان نشود و لبمان در اختيار آنها باشد که حرف بزنند، يا اينکه به سلامتي،‌ خودشان تشريف بياورند.

در واقع هم تا آنها هستند ما نبايد حرف بزنيم. برای همين اس که بسم الله ميگويند.

يعنی آقا شما بفرمائيد. بسم الله در هر امری يعنی آقا شما جلو باشيد. آيا نديده ای هر وقت بسم الله ميگويی آن کار خوش عاقبت ميشود؟ با بسم الله به صاحب عمل ميگويی بفرمائيد،‌ لذا آن کار خوب از آب در می آيد.

آيا حقيقت بسم الله را گرفتي؟ هيچ کاری بدون بسم الله انجام نمی گیرد.اگر هم انجام بگيرد دم بريده است، ناقص است، نصفش نيست، خراب است ،‌ فاسد است. البته اگر انجام بگيرد، بلکه انجام نمی گيرد. بسم الله است که درست ميکند.

بسم الله معنای حقيقی اش اين است که آقا شما بفرمائيد. آيا بعضی اوقات چنين نمی گوييم؟ حالا اين را به خدا ميگويی يا به پيامبر صلی الله عليه و آله ميگويی ، نمی دانم!‌ آنها خودشان می دانند، بينشان دعوا نيست. هر کدام نيتت بود،‌ قلبت و روحت متوجه بود يا اينکه اصلاً توجه نداشت- آنها خودشان می دانند چه کسی بايد جلو برود.

پس بسم الله در هرکاری يک خاصيتش اين است که شما ديگر نيستی. کمک از خداست،‌و کار تا آخر خوب از آب در می آيد.

/ 27 نظر / 25 بازدید
نمایش نظرات قبلی
qhodsian.ir

سلام با اجازه لينكتون كردم ....... مدير سايت قدسيان

۱۴۱۰۰

روز قتل خلیفه ثانی آنانکه پنداشته¬اند روز قتل خلیفه ثانی روز نهم ربیع¬الاول است، خوب است بدانند که جناب خلیفه در روز بیست¬وسوم ذیحجه به دست غلامی ایرانی الاصل که مجوسی بوده، به قتل رسیده است. این مطلبی که علمای بزرگ تشیّع بدان اذعان نموده¬اند و در این مورد ادعای اجماع نموده¬اند؛ از قبیل: 1.افتخار شیعه، شیخ مفید؛ 2. یعقوبی؛ 3. مسعودی؛ 4. این ادریس حلی؛ 5. عماد الدین طبری؛ 6. شیخ بهایی؛ 7. کفعمی؛ 8. محدث قمی؛ 9. سید بن طاووس؛ 10. محمد حسین کاشف الغطاء. و… اهل تاریخ و سیر و علمای اهل سنت نیز بدون هیچ اختلافی قتل خلیفه را در ذیحجه نقل کرده¬اند! با این حال آنانکه نهم ربیع را «عید الزهراء»! می¬گیرند، آیا تا به حال اندیشیده¬اند که فلسفه این کار چیست؟! آیا این کار جز پیروی از هوای نفس و آب در آسیاب دشمنان اسلام و تشیع ریختن است؟! آری! اینچنین است ای برادر! اندکی تأمل بایدت!

علی

« ولتکن منکم امة یدعون الی الخیر» نهم ربیع، عید الزهراء یا… بعضی¬ها به نام شاد کردن دل فاطمه زهرا(س) این روزها و در این دوران ما کاری می¬کنند که انقلاب را که محصول مجاهدت فاطمه زهراست در دنیا لنگ ¬کنند! می¬فهمید چه می¬گویم؟ بهترین وسیله¬ای که دشمنان بزرگ انقلاب پیدا کردند برای اینکه نگذارند انقلاب به کشورهای اسلامی برود، می¬دانید چه بود؟ گفتند این انقلاب، اسلامی نیست! گفتند این¬ها دشمن شما –چند صد میلیون مسلمان- هستند! امام بزرگوار ما ایستاد و گفت این انقلاب، اسلامی است؛ شیعه و سنی در کنار همند؛ پهلوی همند. اگر امروز کسی کاری کند که آن دشمن انقلاب، آن مأمور سیای آمریکا، آن مأمور استخبارات کشورهای مزدور آمریکا، وسیله¬ای پیدا کند، دلیل پیدا کند. نواری پیدا کند، ببرد اینجا و آنجا بگذارد، بگوید کشوری که شما می¬خواهید انقلابش را قبول کنید، این است. می¬دانید چه فاجعه¬ای اتفاق می¬افتد؟!

علی۱

بعضی¬ها دارند به نام فاطمه زهرا(س) این کار را می¬کنند. در حالیکه فاطمه زهرا(علیها سلام) راضی نسیت. این همه زحمت برای این انقلاب کشیده شد؛ آن مرد الهی، آن وارث واقعی فاطمه زهرا(س) در زمان ما، آن همه زحمت کشید؛ این جوان¬های پاک ما این جور رفتند، خون¬هایشان را ریختند تا انقلاب را بتوانند عالمگیر کنند؛ آنوقت یک نفری که معلوم نیست تحت تأثیر کدام محرکی واقع شده، بنام شاد کردن دل فاطمه زهرا(س) کاری بکند که دشمنان حضرت زهرا(س) را شاد کند؟! (مقام معظم رهبری هفته نامه بصیر، مسلسل 323).

علی۲

بعضی¬ها دارند به نام فاطمه زهرا(س) این کار را می¬کنند. در حالیکه فاطمه زهرا(علیها سلام) راضی نسیت. این همه زحمت برای این انقلاب کشیده شد؛ آن مرد الهی، آن وارث واقعی فاطمه زهرا(س) در زمان ما، آن همه زحمت کشید؛ این جوان¬های پاک ما این جور رفتند، خون¬هایشان را ریختند تا انقلاب را بتوانند عالمگیر کنند؛ آنوقت یک نفری که معلوم نیست تحت تأثیر کدام محرکی واقع شده، بنام شاد کردن دل فاطمه زهرا(س) کاری بکند که دشمنان حضرت زهرا(س) را شاد کند؟! (مقام معظم رهبری هفته نامه بصیر، مسلسل 323).

محمد مهدی

از همه ی شما بازديدکنندگان می خوام برای من دعا کنيد تا آدم بشم . التماس دعا

سلام

اگه دو ست داشتی بيا باهم تبادل لينک کنيم من اسم وبلاگت را در وبلاگم گذاشته ام چون که وبلاگت حرف نداره خيلی عالييه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! منتظر جوابتم

يک دوست

با سلام با تشکر از وبلاک خيلی خوبتان اگر دوست داشتيد به من هم يک سری بزن.